Menu Zamknij

Czy drewno opalane jest odporne na szkodniki?

Natura, bliskość przyrody są wręcz magiczne, nic więc dziwnego, że chętnie sięgamy po produkty naturalne m.in. drewniane, które ozdabiają naszą przestrzeń. Niemniej jednak stawia się wtedy pytanie – czy aby na pewno są trwałe i odporne na szkodniki? W tym artykule udowodnimy Ci, że opalanym deskom niestraszne korniki i inne owady.

Koniec z drewnojadami

Szkodniki grasujące na drzewach to tak zwane drewnojady (ksylofagi) i bardzo trudno się jest ich pozbyć. Co więcej, zmniejszają estetykę np. mebli ze względu na pojawienie się nieestetycznych dziurek i wysypującej się z nich mączki. Dlatego też, decydując się np. elewację z drewna, warto postawić na deski, które nie są narażone na żer szkodników. Do takich produktów należą deski opalane metodą Shou Sugi Ban.  

“Nieatrakcyjne” dla szkodników

Opalanie powoduje, że drewno stają się odporne na gnicie i butwienie co przekłada się na to, że produkt nie jest atrakcyjnym siedliskiem dla różnego rodzaju mikroorganizmów oraz innych szkodników.  

Owady takie jak m.in. korniki zazwyczaj wybierają różnorodne siedliska na żer, mogą to być zarówno zdrowe rośliny, jak i zainfekowane. Tak więc, niekiedy możemy być nawet nieświadomi, że w naszych meblach znajdują się szkodniki. W przypadku oferowanych przez nas desek opalanych metodą Shou Sugi Ban ten problem nie występuje.

Wszelkie nasze produkty przed opalanie są odpowiednio kontrolowane pod względem jakości, a po wizycie w piecu w temperaturze do 1200 stopni Celsjusza, szkodniki “tracą zainteresowanie” tego rodzaju drewnem.

Trwałe i piękne deski z Wood of Fire

Tak więc, decydując się na nasz produkt, nie musisz obawiać się szkodników. Jedne, nad czym powinieneś się zastanowić, to wybór (a ten mam bardzo szeroki) odpowiedniego modelu, aby Ci to ułatwić umożliwiamy zamówienie bezpłatnych próbek naszego muśniętego ogniem produktu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz innymi wpisami na naszym blogu, na którym nie brakuje przydatnych wskazówek i ciekawostek dotyczących drewnianych desek wykonanych metodą Shou Sugi Ban. 

W przypadku pytań zapraszamy do KONTAKTU!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page