Menu Zamknij

Czy opalane drewno brudzi?

Nasza świadomość względem środowiska stale się zwiększa, tak więc na wielu polach chcemy być bliżej natury, dzieje się tak również w przypadku materiałów budowlanych czy też elewacyjnych. Niemniej jednak wybierając odpowiednie elementy, często chcemy być pewni, że posłużą nam przez wiele lat i będą również świetnie wyglądać. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się drewno opalane Shou Sugi Ban, wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W tym tekście odpowiemy na dość często wątpliwość – czy elementy te brudzą?

Muśnięte ogniem

Wydawać by się mogła, że zwęglenia na opalanym drewno mogłyby brudzić, zostawiać ślady na ubraniach i “pachnąć” spalenizną, w przypadku metody Shou Sugi Ban, żadne z tych niedogodności nie występuje. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ technika ta mam za zadanie wzmocnić deski.

Dodatkowo, aby mieć pewność, że produkty wykonane tą metodą nie będą brudzić, zostają one pokryte czterostronną impregnacją i zabezpieczaniem, które dodatkowo chronią deski i wydłużają ich żywotność (w porównaniu z tradycyjnym, nieopalonym drewnem).

Ogień i drewno – połączenie idealne

Wydawać by się mogło, że para ta nie powinna się spotkać, niemniej jednak w kontrolowanych warunkach połączenie z pozoru dwóch odmiennych żywiołów może przynieść olśniewające efekty. W Wood of Fire niebrudzące, opalane deski wykonywane są głównie ze świerka skandynawskiego i modrzewia syberyjskiego. Co więcej, produkty mogą mieć różną strukturę, w zależności od preferencji klientów. Niemniej jednak każdorazowo opalanie wykonywane jest w sposób kontrolowany (kawałek po kawałku) w specjalistycznych, przeznaczonych do tego piecach o temperaturze do 1200 stopni Celsjusza. Tak zrobiony produkt zostaje odpowiednio zabezpieczony i zaimpregnowany, aby mógł zachwycać piękną kompozycją, funkcjonalnością i rzecz jasna brakiem zabrudzeń.

Drewno obrabiane metodą Shou Sugi Ban, to produkt, który posłuży przez wiele lat i będzie pasował do wielu koncepcji aranżacyjnych zarówno we wewnątrz np. w sypialniach lub kuchni, jak i na zewnątrz jako elewacja lub w formie krzeseł oraz stołów ogrodowych i nie tylko.

W przypadku pytań zapraszamy do KONTAKTU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page