Menu Zamknij

Drewno we wnętrzach insustrialnych? – tylko Shou Sugi Ban

Wysokie pomieszczenia o dużej przestrzeni i panoramicznych oknach z czerwoną cegłą na ścianie. Tak w kilku słowach można opisać styl industrialny, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Tam, stał się popularny ze względu na recesję w latach 50. XX wieku. Z opuszczonych pomieszczeń, w których kiedyś znajdowały się różnego rodzaju pracownie czy fabryki, zaczęto tworzyć studia artystów, a także i mieszkania. Ich wystrój był surowy i bardzo minimalistyczny, co zresztą do tej pory charakteryzuje wnętrza industrialne.

Minimalizm we wnętrzach industrialnych także w kolorach i dodatkach

W przeciwieństwie do boho czy glamour ten styl cechuje się wystrojem w chłodnych barwach. Wszelkiego rodzaju szarości i czernie w połączeniu jednym mocniejszym kolorem stanowią podstawę wyglądu każdego pokoju. Minimalistyczne aranżacje oraz prace DIY (Do IT Yourself, z ang. zrób to sam) doskonale sprawdzą się jako dekoracje. Nie można zapomnieć również o meblach, cechujących się ciekawym designem.

3xTAK dla drewna we wnętrzach industrialnych

Zarówno w przypadku mebli, jak i w przypadku podłogi warto postawić na drewno. Doskonale sprawdzi się ono z metalowymi elementami szafek, łóżka czy krzeseł. Co więcej, zastosowanie desek nada wnętrzu dodatkowego charakteru i ociepli wygląd każdego mieszkania. Dobrym wyborem wydaje się być drewno opalane ogniem Shou Sugi Ban, ponieważ wyeksponowane słoje dobrze będą się prezentowały z surowym wystrojem każdego pomieszczenia. Szare lub ciemnobrązowe deski o postarzałym wyglądzie podkreślą oryginalność przestrzeni, a także jej ekskluzywność. To, o czym warto pamiętać, to fakt, że zastosowanie Shou Sugi Ban jako drewna we wnętrzach industrialnych jest przemyślaną decyzją ze względu na zastosowaną impregnację. Deski opalane ogniem pozbawione są celulozy, która bywa pożywką dla wielu insektów. Dzięki temu struktura naturalnego materiału została wzmocniona i z powodzeniem może być wykorzystywana jako podłoga czy meble.

Jeśli więc chcesz stworzyć minimalistyczny i surowy wystrój, to drewno Shou Sugi Ban we wnętrzach industrialnych idealnie wpisze się w całą koncepcję, podkreślając charakter mieszkania.

Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page