Menu Zamknij

Jakie drewno na altankę ogrodową?

Lekkie budowle, często ozdobne stawiane są od setek lat. Już w XVIII wieku ogromną popularnością cieszyły się wszelakie altany umieszczane w parkach ogrodowych. Konstrukcje te także obecnie znajdują wielu zwolenników, nic dziwnego, ponieważ spełnią wiele funkcji – są świetnym miejscem relaksu, można w nich organizować spotkania z przyjaciółmi, a w upalne dni chronią przed słońcem i pozwalają na wypoczynek na świeżym powietrzu. Niemniej jednak są one inwestycją na lata, tak więc warto zastanowić się, jakie drewno wybrać, aby altanka ogrodowa posłużyła nam przez długi czas.

Drewno – najważniejszy element

Altanki to konstrukcje narażone na działanie licznych czynników atmosferycznych zaczynając od ciepłych promieni słońca latem, przez silny wiatr jesienią i kończąc na opadach śniegu zimą. Oczywiście nie możemy również zapominać o owadach, które ku naszemu niezadowoleniu mogą zainteresować się taką konstrukcją. Tak więc jakie deski najlepiej wybrać, aby cieszyć się przydomową strefą relaksu? Najlepszym wyborem będzie drewno opalane Shou Sugi Ban, które wykazuje liczne właściwości.

Deski opalane cechują się takimi parametrami jak:

  • bardzo wysoką odpornością, dzięki opalaniu ogniem i impregnacji odpowiednimi środkami,
  • nietuzinkowym wyglądem,
  • brakiem szybkiego i nadmiernego nagrzewania,
  • jednolitymi parametrami opalania,
  • wypaloną celulozą (która jest pożywką dla insektów i grzybów), dzięki czemu nie są narażone na gnicie oraz występowanie w nich owadów.

Drewno to ma wiele zalet funkcjonalnych, a dodatkowo gwarantuje niepowtarzalną fakturę, która będzie zachwycała przez długie lata. Co więcej, elementy te dostępne są w różnych wariantach zarówno pod względem gatunku drzewa, jak i wyglądu (barwy) wynikającego ze sposobu opalania.

Deski, na których wykorzystano metodę Shou Sugi Ban są bardzo wytrzymałe i nie wymagają corocznego wzmacniania specjalistycznym impregnatem, co ma często miejsce w przypadku zwykłych materiałów. Dlatego też są proste w utrzymaniu i nie wymagają nadmiernego wkładu pracy właściciela w przypadku czyszczenia czy też, jak wspomnieliśmy dodatkowego zabezpieczenia.

W przypadku pytań zapraszamy do KONTAKTU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page