Menu Zamknij

Jakie drewno na elewacje domu?

Mówimy o niej wizytówka domu i nie jest to zaskakujące, gdyż to właśnie fasada stanowi reprezentatywną część obiektu. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie deski wybrać, aby drewniana elewacja prezentowała się pięknie i jednocześnie była bardzo trwała oraz odporna na różnorodne czynniki atmosferyczne.

Drewniany zakątek – bajeczne elewacje na domy

Na początek warto zastanowić się nad samym materiałem, gdyż drewno ma wiele odmian, które sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych. Do najczęstszych i najchętniej wybieranych należą m.in.:

    • Świerk skandynawski — roślina ta świetnie sprawdza się w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki czemu jest chętnie wybierana w Polsce.
    • Jesion – deski powstałe z tego drzewa są wytrzymałe i jednocześnie giętkie, co więcej mają niewielką skłonność do pękania oraz gnicia.
    • Modrzew syberyjski – cechuje się pięknym usłojeniem, które nadaje unikatowości i ekskluzywności.
    • Accoya – to niezwykle trwałe drewno pozyskiwane jest z trzydziestoletnich drzew. Wyróżnia się świetną odpornością i jest jednym z niewielu gatunków, który spełnia wymagania 30 klasy wytrzymałości.
    • Thermo sosna – deski wykonane z tego gatunku są odporne na biodegradację, co przekłada się na długą żywotność (ok. 20-25 lat) bez konieczności olejowania. Jest to także drewno odżywiczone.

Ochrona drewna – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujesz się na drewnianą elewację, to niemalże w każdym przypadku będziesz musiał pamiętać o cyklicznej impregnacji, czyszczeniu i stosowaniu różnorodnych środków ochronnych m.in. owadobójczych. Częste powtarzanie tego procesu może być męczące i czasochłonne. Tak więc, jeśli marzysz o drewnianej elewacji, ale chcesz czegoś trwałego, co nie wymaga nadmiernego nakładu pracy, to drewno opalane metodą Shou Sugi Ban, które znajdziesz w naszej ofercie będzie wyborem idealnym!

Opalane deski są bardzo trwałe — mogą wytrzymać nawet 100 lat i wciąż prezentować się świetnie! Oczywiście w naszej ofercie znajdziesz rozmaite rodzaje, tak abyś mógł idealnie dopasować je do swojej wizji drewnianej elewacji! Nasze produkty opalane są w specjalnych piecach, za pomocą sprawdzonej japońskiej metody znanej od setek lat, dzięki czemu powstałe deski są odporne na warunki atmosferyczne, gnicie, butwienie oraz owady i rzecz jasna świetnie prezentują się na budowlach wykonanych w różnych stylach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page