preloader

Czterostronna impregnacja

Nasza technologia czterostronnej impregnacji jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku w zakresie materiałów budowlanych łączących w sobie trwałość z unikalnym designem.

Czterostronna impregnacja

Mogłoby się wydawać, że naturalne drewno po tym, jak jego powierzchnia zostanie zwęglona, stanie się kruche i podatne na wiele czynników zewnętrznych. Jednak w przypadku desek wykonanych techniką Shou Sugi Ban jest zupełnie inaczej. Kontrolowanie całego procesu opalania pozwala na wzmocnienie surowca, przez co staje się on bardziej odporny na działanie ognia niż w przypadku zwykłych desek. Co więcej, wypalona celuloza nie będzie pożywaniem dla bakterii oraz grzybów przez co szansa na zgnicie drewna jest znacznie mniejsza. Zwiększa się natomiast sama odporność naturalnego wyrobu na różne czynniki zewnętrzne w postaci deszczu, śniegu, słońca czy też ujemnych temperatur. Pozwoli to cieszyć się przez wiele lat z nienagannej elewacji, czy też ogrodzenia z desek zwęglonych ogniem.

Istotnym czynnikiem jest też zastosowanie specjalnie opracowanej metody impregnacji, która sprawia, że drewno nie brudzi i pozostaje bezwonne. W Wood of Fire stawiamy na innowacyjne podejście, które rewolucjonizuje branżę – czterostronną impregnację. Oprócz frontu deski zabezpieczone zostają również wszystkie boczne powierzchnie deski, możliwe jest również dodatkowe zabezpieczenie rewersu deski. Czterostronną impregnację stosujemy również w przypadku zabezpieczenia desek do stopnia niepalności NRO. Na indywidualne zamówienie możliwe jest także czterostronne zabezpieczenie desek malowanych. Ta unikalna technologia, będąca wynikiem naszego zaangażowania w doskonalenie tradycyjnych metod, zapewnia deskom nie tylko wyjątkowy wygląd, ale i niezrównaną trwałość. Dzięki temu nasze produkty są idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność.

 

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ