preloader

Dom typu nowoczesna stodoła pokryty elewacją z opalanych desek Shou Sugi Ban

Czym charakteryzuje się dom typu nowoczesna stodoła? Mianem nowoczesnej stodoły określamy zazwyczaj budynki jednobryłowe, przykryte dwuspadowym dachem.

Dom typu nowoczesna stodoła pokryty elewacją z opalanych desek Shou Sugi Ban

Klasyczne projekty domów typu stodoła są tworzone w założeniu najwyższej energooszczędności. Znakiem szczególnym, który łączy znakomitą większość tych budynków, jest dwuspadowy dach i prostokątna bryła. Sporadycznie zdarzają się projekty w kształcie litery L lub T. We współczesnych stodołach rzadkością są balkony, czy tarasy. Domy o takich prostych kształtach, oprócz tego, że są najcieplejsze, to są również najtańsze w budowie. Domy typu stodoła wyróżniają się także panoramicznymi przeszkleniami, które dodają im oryginalnego wyglądu.

Obecnie bardzo modne jest łączenie na elewacji co najmniej dwóch rodzajów materiałów. Modne jest drewno i kamień lub ich imitacje, klinkier i tworzywa sztuczne. Jednak to drewno dzięki swoje szlachetności wyróżnią się z całego grona materiałów, które mogą zostać zastosowane jako elewacja domu typu nowoczesna stodoła.

Wszystko zależy od indywidualnego pomysłu projektanta i jego ustaleń z klientem. Istnieje możliwość zastosowania elewacji drewnianej na całej powierzchni budynku lub jedynie pojedyncze zdobienia. Popularnym rozwiązaniem jest ułożenie desek na frontowej ścianie budynku lub udekorowanie nimi ścian wewnątrz tarasu lub przedsionka.

 

Dom typu stodoła z elewacją z opalanych desek.

Zastosowanie odpowiedniej elewacji pozwoli na podkreślenie wyjątkowej prostej formy domu typu nowoczesna stodoły. Obecnie projektanci kładą dość duży nacisk na zrównoważony rozwój i troskę o środowisko. Zainteresowanie techniką Yakisugi wpisuje się w ten trend. Opalane drewno jest w pełni biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Elewacja z opalanego drewna to nie tylko trwałość i dodatkowe zabezpieczenie, to także wyjątkowy styl który sprawia, że domy typu nowoczesna stodoła pokryte deską Shou Sugi Ban przyciągają wzrok swoim niesamowitym wyglądem i nie pozwalają nikomu przejść obojętnie

Możliwości wykończenia drewna mamy wiele od desek typu MAZURIA, która charakteryzuje się lekkim opaleniem z widocznie nadpaloną twardą strukturą drewna, po ciemną mocno zwęgloną deskę typu SILESIA w wersji najmocniejszego opalenia.

Deski wypalane tradycyjną japońską techniką stają się bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz utrzymują swój wygląd przez 40-50 lat.

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ