Menu Zamknij

Shou Sugi Ban – Trwałość drewna na przestrzeni lat

Natura. Oryginalność. Ponadczasowość. To tylko niektóre z cech, które wyróżniają wygląd i charakter opalanego drewna metodą Shou Sugi Ban. Technika ta oprócz niezwykłych walorów estetycznych pozwala na jeden z najlepszych sposobów na konserwację, a co za tym idzie – efekt trwałości na lata.

Shou Sugi Ban a ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Opalenie drewna poprzez wysoką temperaturę wytworzoną w specjalnych piecach zyskuje przede wszystkim na doskonałej konserwacji. Powstała na nim zwęglona warstwa stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych i wszelkiego rodzaju szkodliwych czynników zewnętrznych jakim jest między innymi nadmierna wilgoć. Kolejnym aspektem jest intensywna obróbka cieplna, która spalając celulozę w drewnie, zapobiega wyrastaniu grzybów i zjadaniu przez szkodniki. Dzięki utwardzonej dyfuzyjnie powierzchni i ochronnej warstwie sadzy, metoda pozwala na stworzeniu odpowiedniej powłoki hydrofobowej i zapewnieniu maksymalnej ochrony przed promieniowaniem UV. Poprzez wcześniejsze opalenie usuwana jest z surowca powierzchnia łatwopalna, dzięki czemu wzmocniona jest odporność drewna, a efektem jego trwałości i walorami estetycznymi możemy cieszyć się przez długie lata.

Biorąc pod uwagę powyższe korzyści wykorzystania metody Shou Sugi Ban zwaną także Yakisugi, która w tak intensywnym tempie staje się znana na całym świecie, niezaskakujący staje się fakt, że jest to jeden z najczęstszych wyborów i sposób, który zapewnia dobrą żywotność surowca a zarazem pożądany wygląd.

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You cannot copy content of this page