preloader

Dlaczego opalanie drewna japońską metodą Shou Sugi Ban zyskuje coraz większą renomę?

Trendy w budownictwie zmieniają się co kilka czy nawet kilkanaście lat, co jest rzeczą normalną.

Dlaczego opalanie drewna japońską metodą Shou Sugi Ban zyskuje coraz większą renomę?

Moda na dane rozwiązania lubi powracać, dlatego też nie ma co się dziwić, że coraz chętniej stosujemy drewno, jako jeden z głównych materiałów wykorzystywanych do budowy czy elewacji. Ma to również związek z większą świadomością społeczeństwa związaną z dbaniem o nasze środowisko. Wykorzystywanie dużej ilości betonu na budowie nie jest korzystne dla ekosystemu w przeciwieństwie do drewnianych desek. Oczywiście, normalnym jest, że wykonanie fundamentów domu czy innego obiektu nie obejdzie się bez tego materiału. Jednak warto pamiętać o tym, że są inne surowce, z których bez problemu można stworzyć ściany i ozdobić elewację. Jednym z nich są deski opalane metodą japońską Shou Sugi Ban.

 

Metoda japońska Shou Sugi Ban

Możemy się zastanawiać, czy faktycznie drewno będzie na tyle wytrzymałe, że bez problemu poradzi sobie z czynnikami zewnętrznymi? My odpowiadamy, że tak! Wszystko przez zastosowanie metody japońskiej Shou Sugi Ban. Polega ona na kontrolowanym opalaniu ogniem desek. Odbywa się to w specjalnych piecach o temperaturze do 1200 stopni. Dzięki temu zwęglona powierzchnia stanowi barierę ochronną przed różnymi czynnikami zewnętrznymi w postaci słońca, deszczu, mrozu czy śniegu. Wszystko to za sprawą spalanej w tym procesie celulozy, a więc czynnika, który jest pożywką dla m.in. grzybów i owadów. Dzięki metodzie japońskie Shou Sugi Ban deski są utwardzone. Co więcej, suszenie ich na powietrzu ma za zadanie zmniejszenie ruchów wymiarowych w trakcie trudnych warunków atmosferycznych.

 

Rosnąca popularność desek opalanych ogniem

Odporność na czynniki zewnętrzne i ogień, a także niespotykany wygląd sprawiają, że deski opalane ogniem stają się coraz bardziej popularne. Wytworzona warstwa hydrofobowa doskonale sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Jej niezwykłą zaletą jest fakt, że tego typu drewna nie trzeba w żaden sposób dodatkowo impregnować, ponieważ jest ono zabezpieczone w naturalny sposób przez ogień.

Dodatkowo trzeba także wspomnieć, że deski opalane metodą japońską Shou Sugi Ban mają niespotykany wygląd. Idealnie sprawdzą się do nowoczesnych projektów domów i innych budynków, podkreślając styl każdego obiektu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie właśnie tego materiału w projektach architektonicznych.

 

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ