preloader

Dom w czerni

Nowoczesna STODOŁA autorstwa Maćka Rempalskiego /modernstudio/ to połączenie minimalizmu i elegancji w czarnej odsłonie.

Dom w czerni

Dzięki współpracy architekta z inwestorem przedstawiony „Dom w czerni” wyróżnia się swoim nowoczesnym designem i rozwiązaniami, a jej prostota i użyte w projekcie naturalne drewno podnosi walory wizualne, dzięki którym nie sposób przejść obok STODOŁY obojętnie.

Przykuwająca surowa forma budynku to zasługa drewnianej elewacji z modrzewia syberyjskiego od producenta opalanych desek Wood of Fire. Użyte w projekcie drewno zostało poddane obróbce cieplnej japońską metodą Shou Sugi Ban, która przede wszystkim dzięki swojemu procesowi opalania konserwuje je i sprawia, że jest trwałe na długie lata. Dodatkowo podkreśla naturalne walory estetyczne drewna wydobywając głębię koloru, dzięki czemu deski stają się bardziej unikatowe. Tak zakonserwowanymi deskami wspomnianą wyżej techniką można obecnie wykończyć nie tylko elewacje, ale również wznosić ogrodzenia, dekorować ściany wewnątrz budynków czy budować drewniane tarasy.

Panoramiczne przeszklenia czarnej STODOŁY wpuszczają do pokoju dziennego naturalne światło do wnętrza budynku, dzięki czemu pozwalają użytkownikom na obcowanie z otaczającą naturą. Rozległe przeszklenia to spełnienie wizji i idea nowoczesnego domu, który miał za zadanie zwiększyć możliwość funkcjonowania w zgodzie z otaczającą przyrodą. W trakcie realizacji szczególną uwagę zwrócono także na architekturę krajobrazu otaczającego ogrodu, który w spójny sposób współgra z minimalistyczną formą budynku.

Tworząc harmonię i zachowując stylistykę, wokół domu zaaranżowano również ogrodzenie przy użyciu tych samych materiałów co na elewacji budynku. Drewniany płot z opalanych desek Wood of Fire skutecznie odgradza posesję, jednocześnie zachwycając swoim naturalnym wdziękiem. Drewno pozwala na kontrolowanie stopnia prześwitu oraz możliwości kształtowania linii. Wykonane ogrodzenie z opalanego drewna Wood of Fire zapewnia nam długowieczną trwałość oraz brak potrzeby okresowej konserwacji. Dzięki opalaniu deski zyskują na wytrzymałości na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne, a równocześnie zapewniają im ich naturalny i estetyczny wygląd.

Prezentująca się na zdjęciach STODOŁA w czarnej odsłonie to propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, minimalizm oraz przykuwające uwagę estetyczne wykończenie tworząc przy tym unikatowy klimat i przestrzeń do życia.

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ