preloader

Nowoczesna Czarna Stodoła w letniskowej odsłonie

Prostota i funkcjonalność jest tym, co obecnie wyróżnia nowoczesne domki letniskowe. Właśnie tymi założeniami kierował się Inwestor, który zdecydował się na budowę odskoczni od codziennego zgiełku miasta, na działce malowniczo położonej wśród lasów, łąk i pól.

Nowoczesna Czarna Stodoła w letniskowej odsłonie

Usytuowanie budynku na pagórku położonym w centralnym punkcie terenu zapewnia dokonały widok na otaczający krajobraz. Nie było by to jednak możliwe bez przeszkleń w szczytowej ścianie, które z jednej strony umożliwiają podziwianie przyrody, a jednocześnie zapewniają pasywne źródło światła wpadającego do wewnątrz. Nowoczesny domek letniskowy wybudowany został w technologii szkieletowej. Dwuspadowy dach kryty jest blachą, a elewacja została obłożona deskami SILESIA od Wood of Fire, opalanymi japońską techniką Shou Sugi Ban.

Domek letniskowy to z założenia miejsce wakacyjnych spotkań rodziny i przyjaciół, jednak z tego względu użytkowany będzie tylko okresowo w ciągu roku. Koncepcja Inwestora zakładała wykonanie drewnianej elewacji w taki sposób, by fasada nie wymagała okresowych konserwacji, pozwalając cieszyć się każdą wolną chwilą w otoczeniu przyrody. Dlatego też, podczas doboru materiałów sugerowano się ich trwałością, która zostanie wystawiona na próbę w sezonie zimowym, kiedy to domek nie będzie zamieszkiwany. Wybór padł na deski elewacyjne z opalanego drewna od Wood of Fire, które spełniły wszystkie oczekiwania Inwestora.

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ