preloader

Budynek remizy OSP Bosutów

W Bosutowie, małej miejscowości położonej w gminie Zielonki powstała nowoczesna remiza strażacka według koncepcji Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki.

ARCHITEKT
Pracownia Projektowa Manecki
PRODUKT
SILESIA-3
Budynek remizy OSP Bosutów

Do wykończenia elewacji architekci zdecydowali się na wykorzystanie desek opalanych w technice Shou Sugi Ban, wykończonych w wariancie SILESIA-3. Jest to modrzewiowa deska, poddana opalaniu, szczotkowaniu, powtórnemu opalaniu oraz końcowej impregnacji.  Ta metoda konserwacji drewna nie tylko zwiększa jego trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne i insekty, ale też nadaje mu efektownego wyglądu. Zastosowanie czarnych, opalanych desek było celowym zabiegiem, kojarzonym z gaszeniem pożaru.

Dla kontrastu z czarną fasadą, wokół drzwi i okien zastosowano wykończenie w kolorze żółtym, które – jak tłumaczą architekci – jest nawiązaniem do oznaczeń ostrzegawczych. Dodatkowo, przyciągającym uwagę elementem remizy jest dach odwrócony ze spadkiem do wewnątrz. W budynku mieści się m.in. garaż dla pojazdów ratowniczych, warsztat, magazyn, szatnia z sanitariatami, dyżurka, sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym oraz pomieszczenie administracyjno-biurowe.

Budynek został zaprojektowany w centralnej części działki wpisując się urbanistycznie w otaczający teren – nawiązując do niego skośnymi połaciami dachu.  Przez swoją silną formę i kolorystykę stwarza również punkt odniesienia dla rozwoju tej części niezabudowanej jeszcze miejscowości.

Lokalizacja : Polska

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ