preloader

Czarna nowoczesna stodoła

„Dom w czerni” to nowoczesna stodoła autorstwa Maćka Rempalskiego z pracowni Modern Studio Architektury z Opola. Projekt ten charakteryzuje się nie tylko elegancką i subtelną architekturą widoczną od zewnątrz, ale też ukrytymi nowoczesnymi rozwiązaniami.

ARCHITEKT
Maciek Rempalski, pracownia Modern Studio Architektury
PRODUKT
SILESIA-2
Czarna nowoczesna stodoła

Pomysł na surową, „naturalną” formę budynku przejawia się w wykończeniu całej elewacji opalanymi deskami w wariancie SILESIA-2. Przykuwające uwagę panoramiczne przeszklenia nadają nowoczesny charakter stodoły jednocześnie otwierając budynek na ogród. Umieszczenie wysokich okien po nasłonecznionej, południowej stronie ma nie tylko zaprosić naturalne światło do wnętrz, ale też dać uczucie nieskrępowanej przestrzeni. 

W celu spójnego zagospodarowania całej przestrzeni, położono nacisk również na ogród, który w efekcie finalnym idealnie współgra  z bryłą budynku. Ogród otaczający dom jest  minimalistyczny i stanowi przedłużenie osi kompozycyjnych budynku. Funkcjonalnie zorganizowana ogrodowa strefa wypoczynku przenika się z wnętrzem domu. 

Zachowując spójną stylistykę w aranżacji przestrzeni wokół nowoczesnej stodoły zastosowano materiały użyte do wykończenia elewacji. Pełny płot z drewnianych opalanych desek skutecznie izoluje posesję, a jednocześnie zachwyca bezpretensjonalnym wdziękiem. Drewno daje ogromne możliwości kształtowania linii, stopnia prześwitu i faktury ogrodzenia. Te wszystkie spójnie połączone ze sobą elementy tworzą bardzo ciekawie prezentującą się całość. 

Lokalizacja: Polska

Zdjęcia: Stanisław Skotnicki

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ