preloader

Dom jednorodzinny na Śląsku

Opalane drewno nie tylko wyróżnia się estetyką, ale posiada także wiele zalet praktycznych. Dzięki procesowi opalania, drewno staje się bardziej odporne na warunki atmosferyczne, owady i grzyby. To gwarantuje długowieczność elewacji, minimalizując konieczność konserwacji i wymiany.

ARCHITEKT
MUS Architects
PRODUKT
SILESIA-2
Dom jednorodzinny na Śląsku

Zastosowany w tym projekcie wariant SILESIA-2 to deski modrzewiowe, które zostały opalone metodą Shou Sugi Ban, a następnie przeszczotkowane.  Spowodowało to uwidocznienie unikalnego dla każdej deski wzoru usłojenia drewna. Dodatkowo deski zostały zaimpregnowane. Wysoka odporność na czynniki zewnętrzne opalanych desek sprawia, ze są doskonałym wyborem na wykończenie elewacji czy ogrodzeń.

Decydując się na zastosowanie czarnych desek zarówno na elewacji, jak i na bramie ogrodzenia, oraz na pokrycie dachu czarną blachą, architekci przemyślanie wprowadzili kontrastowe elementy, które dodają projektowi głębi i charakteru. Ceglane słupki, nie tylko stanowią doskonałe przeciwstawienie dla ciemnej bramy oraz elewacji, ale również wprowadzają ciepło i autentyczność. Biały kamień użyty do wykończenia posadzki rozległego tarasu tworzy kontrast zarówno w kontekście kolorystyki jak i zastosowanych materiałów. Jednocześnie nadaje przestrzeni świeżość i elegancję.

Otoczenie bujną zielenią stanowi dopełnienie dla palety kolorystycznej. Projekt świetnie integruje się w naturalny krajobraz, ale także tworzy unikalne połączenie między surowym wykończeniem a ożywczą roślinnością.

Lokalizacja : Polska

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ