preloader

Dom MP_II

Dom o tajemniczej nazwie MP_II to kwintesencja symbiozy architektury z naturą. Autorom projektu zależało na wielowymiarowości tego zagadnienia: kontekście miejsca, skali, materiałach, barwach, światłocieniach, przenikaniu się światów.

ARCHITEKT
Oliwer Rasztawicki (z Rasztawicki Architekci), Marek Kruk (z Kruk Architekci)
PRODUKT
MAZURIA-2
Dom MP_II

Dom znajduje się na gęsto porośniętej drzewami działce. Został jednak wpasowany pomiędzy istniejące drzewa, eliminując wycinkę lecz zyskując pożądany metraż. Zastosowane na elewacji materiały mają za zadanie harmonizować z otoczeniem, równie miękko jak zastany drzewostan, reagować na grę światła i cienia. Wybór padł więc na  drewniane deski elewacyjne, opalanych do ciemnego brązu (MAZURIA-2). Ciemną elewację skontrastowano z wnętrzem domu, utrzymanym w jasnej tonacji i minimalistycznej stylistyce.

Parterowy budynek o niskiej sylwetce nawiązującej do stylu japońskiego zaprojektowano na rzucie w kształcie litery L, co pozwoliło na oddzielenie części dziennej od strefy prywatnej. Zadaszenie, wysunięte lekko względem bryły, wsparte zostało na drewnianych słupach. W połączeniu z dużymi przeszkleniami, nadaje to całości pewnej lekkości, mimo pozornej masywności obiektu.

Lokalizacja : Polska

Zdjęcia: ONI studio

 

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ