preloader

Dom w podwarszawskim Żółwinie

Niestandardowe bryły, duże przeszklenia i zastosowanie drewnianych wykończeni to cechy stylu skandynawskiego, w którym można zauważyć nawiązanie do tradycji jak i nowych, funkcjonalnych rozwiązań technologicznych.

ARCHITEKT
Bjerg Arkitektur A/S
PRODUKT
KARPATIA-1
Dom w podwarszawskim Żółwinie

Projekty tego rodzaju doskonale wpisują się w naturalne oraz zurbanizowane otoczenie, a jedną z ważniejszych zalet domów takiego typu jest energooszczędność.

Do kręgu budynków w stylu skandynawskim idealnie wpasowuje się jedna z realizacji firmy Henri Woods EU zaprojektowana przez studio architektoniczne Bjerg Arkitektur A/S. Jest to przykład nowej generacji domów wykonanych w europejskiej technologii CLT (Cross-Laminated Timber). Ta nowoczesna metoda budowy zyskuje na popularności w konstrukcjach drewnianych, zwłaszcza w budownictwie ekologicznym i zrównoważonym.

Elewację domu pokryto drewnem, której zostało uprzednio poddane obróbce ogniem według starej japońskiej metodzie opalania SHOU SUGI BAN. Deski wykorzystane w tym projekcie to wariant KARPATIA-1 wykonany na świerku skandynawskim. Opalane deski nie tylko zyskują na niezwykłych walorach estetycznych jakim jest unikatowa zwęglona struktura oraz głębia koloru, ale także na wytrzymałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Wykonawca: Henri Woods EU

Lokalizacja : Polska

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ