preloader

Domek jakby na drzewie

Charred House to projekt Mattiasa Stenberga, zrealizowany na wyspie Stora Essingen w Sztokholmie.

ARCHITEKT
Mattiasa Stenberga
PRODUKT
SILESIA-1
Domek jakby na drzewie

Architekt inspirował się koncepcją treetop house (z ang. domek na drzewie), a celem projektu było stworzenie miejsca idealnego do odskoczni od miejskiego zgiełku, blisko natury i z widokiem na morze.

Czarna fasada domu powstała  z pionowo ułożonych drewnianych paneli elewacyjnych z modrzewia syberyjskiego, opalanych i wykończonych w wariancie SILESIA-1.  W przypadku tego modelu, pominięcie etapu szczotkowania pozwala na zachowanie charakterystycznej, spękanej powierzchni na zwęglonej desce. Dzięki właściwościom gatunku drewna, a także zastosowanej technice konserwacji, ten wariant deski doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz

Co ciekawe, budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby długość poszczególnych ścian domu stanowiła wielokrotność 135 mm, czyli długości krótszego boku deski. Dzięki temu nie było konieczności docinania desek podczas montażu elewacji, co spowodowałoby odsłonięcie wewnętrznej, niezwęglonej części. W konsekwencji, każdy narożnik, wnęka okienna czy drzwiowa, zaczyna się i kończy całą, czterostronnie opaloną deską.

Lokalizacja : Szwecja

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ