preloader

Lobby i klatka schodowa łódzkiego biurowca HELLO

Metamorfoza wnętrz często okazuje się bardziej wymagającym tematem niż projekt wykonywany od początku. Ponieważ posiadając rzeczy zastane typu np. podłoga lub sufit, należy je zgrać z nową wizją miejsca.

ARCHITEKT
Luna Architecture
PRODUKT
KARPATIA-2
Lobby i klatka schodowa łódzkiego biurowca HELLO

Punktem wyjścia metamorfozy  łódzkiego biurowca HELLO był fakt, że w lobby wejściowym zawiśnie obraz Piotra Czajkowskiego z serii „Metro”. Projektantki przyznają, że całe wnętrze powstało na bazie inspiracji tym obrazem. Przestrzeń została wykreowana w klimacie nowojorskiego biurowca, w którym wyobraziły sobie jak ugościłby je Wielki Gatsby.

We wnętrzu króluje kolor ciemnej, gorzkiej czekolady, który pięknie koresponduje z roślinnością i dodatkami w kolorze ultramaryny. W głównym lobby, na ścianie obłożonej opalanymi deskami widnieje wspomniany wcześniej obraz Czajkowskiego. Okalają go lampy w kształcie bursztynów oraz bujna roślinność. Ażurowa, złota konstrukcja w formie siatki, która nawiązuje do obrazu, wydziela przestrzeń lobby. Dzięki temu zabiegowi wnętrze nie traci na przestronności, a lobby stało się przy tym bardzo przytulnym zakątkiem. Znajdujące się obok schody prowadzą do recepcji oraz windy. Ściany wzdłuż pomalowane są w kolorze ciemnego brązu, a windy na przekór zostały wymienione na kolor ultramaryny. Ich ościeżnice zostały również obite czarnymi opalanymi deskami KARPATIA-2.

Lokalizacja : Polska

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ