preloader

Nowoczesna stodoła w letniskowej odsłonie

Prostota i funkcjonalność jest tym co obecnie wyróżnia nowoczesne domki letniskowe. Właśnie tymi założeniami kierował się Inwestor, który zdecydował się na budowę swojej odskoczni od codziennego zgiełku miasta, na działce położonej wśród malowniczych lasów i łąk. 

PRODUKT
SILESIA-2
Nowoczesna stodoła w letniskowej odsłonie

Duże przeszklenia w szczytowej ścianie, z jednej strony umożliwiają podziwianie przyrody i widoków, a jednocześnie zapewniają pasywne źródło światła wewnątrz budynku. Nowoczesny domek letniskowy wybudowano w technologii szkieletowej, dwuspadowy dach jest kryty blachą, a czarna elewacja została obłożona czarnymi deskami, opalanymi według metody Shou Sugi Ban.

Domek letniskowy w założeniu ma być miejscem spotkań rodziny i przyjaciół, jednak użytkowany będzie z tego względu tylko okresowo w ciągu roku. Dlatego podczas doboru materiałów sugerowano się ich trwałością, która zostanie wystawiona na próbę w zimowym sezonie, w którym domek nie będzie zamieszkiwany. Koncepcja Inwestora zakładała wykonanie elewacji z drewna w taki sposób,  by fasada nie wymagała okresowych konserwacji.  Dlatego wybór padł na opalane drewno i deskę wykończoną w wariancie SILESIA-2.

Lokalizacja: Polska

Zainspirowany projektem? Poznaj wszystkie inspiracje naszych desek.

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ