preloader

Opalana elewacja z efektem 3D

Las Wiedeński otacza stolicę Austrii od zachodniej strony miasta i uznawany jest za zielone płuca miasta. Właśnie w tym regionie znajduje się innowacyjny i ekologiczny dom jednorodzinny zaprojektowany przez biuro ONA Architecture.

ARCHITEKT
ONA Architecture
PRODUKT
SILESIA-2
Opalana elewacja z efektem 3D

Wybudowany został w technologii CLT, doskonale wpisującej się w standardy systemów energooszczędnych. Technika ta opiera się na wykorzystaniu wielkoformatowych, masywnych paneli z drewna litego (z ang. cross-laminated timber CLT)  jako ściany nośne, działowe, a także stropy. Pozwala to na wznoszenie w krótkim czasie konstrukcji o większej nośności niż w przypadku tradycyjnych metod.

Oprócz ciekawej bryły domu oraz niebanalnych połączeń materiałowych (stal-szkło-drewno) uwagę przykuwa czarna elewacja w niecodziennej wersji. Zastosowano tutaj opalane deski o pięciu różnych szerokościach, co pozwoliło na uzyskanie niecodziennego efektu 3D. Zdecydowano sie na deski w wariancie Silesia-2:  opalone, przeszczotkowane i zaimpregnowane deski z modrzewia syberyjskiego. Technika obróbki ogniem, oparta na japońskiej tradycji Shou Sugi Ban, oprócz niezwykłych walorów estetycznych zapewnia również jeden z najlepszych sposobów konserwacji drewna.

Lokalizacja : Austria

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ