preloader

Opalane deski dębowe jako element aranżacji wnętrz

Ponadczasowa czerń świetnie podkreśla minimalizm i elegancję pomieszczenia, przez co chętnie wykorzystywana jest w aranżacji wnętrz. Kolor ten nadaje pomieszczeniu zdecydowany ton, przez co nabiera ono charakteru i wyrazu.

ARCHITEKT
Razoo Architekci
PRODUKT
DĄB
Opalane deski dębowe jako element aranżacji wnętrz

Świetna alternatywą do klasycznego malowania ścian, jest użycie właśnie opalanych desek ściennych.

Lokalizacja : Polska

W przypadku tej realizacji zdecydowano się na drewno dębowe, które jest jednym z najtwardszych gatunków drewna. Naturalną trwałość dębu wynikającą z jego właściwości fizyko-mechanicznych podniesiono dodatkowo poprzez konserwację ogniem. Zewnętrzna powierzchnia deski została mocno zwęglona co sprawiło, że posiada charakterystyczną popękaną strukturę,  zwaną potocznie „skórą krokodyla”. Opalane deski zastosowano w zarówno w salonie jak i części kuchennej. Użyto ich miedzy innymi do obudowania nietuzinkowego kominka, usytuowanego w centralnej części salonu. Co istotne, wcześniejsze opalenie również z wewnętrznej strony podnosi właściwości ognioodporne drewna, a odpowiednią klasyfikację ogniową (NRO) zapewnia naniesiona warstwa specjalnych substancji zabezpieczających. Również w kuchni znajdziemy czarny akcent – opalanymi deskami obłożono ścianę w raz z drzwiami oraz frontem szafki. 

Warto pamiętać, że czerń najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie światła jest pod dostatkiem. W przypadku tej realizacji, odpowiedni ilość naturalnego światła dziennego zapewniają spore okna, zajmujące prawie cała powierzchnię jednej ze ścian. Wieczorami zaś, sztuczne, ciepłe oświetlenie sprawia, że wnętrze wydaje się przestronne i przytulne. Dobrym rozwiązaniem jest również zestawienie czerni z jasnymi, neutralnymi barwami (szarości, złamana biel), oraz szkłem i szlachetnymi, naturalnymi tkaninami.

 

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ