preloader

Wiejskie siedlisko zanurzone w naturze

Dzielnik. Bez reszty to wyjątkowy dom usytuowany na niewielkim zboczu, z dala od ruchliwej drogi, którą to w niecałą godzinę można dojechać tu z Warszawy.

PRODUKT
SILESIA-1
Wiejskie siedlisko zanurzone w naturze

Choć od strony drogi widać tylko niepozorną ścianę, to od frontu mieści się piękny duży taras, przeszklone ściany i cudowne widoki. 

Sam budynek to dwupoziomowy domek letniskowy z lat sześćdziesiątych.  Choć przez lata pozostawał niezamieszkały i w coraz to gorszym stanie, to jednak swoim potencjałem przyciągnął uwagę przyszłych właścicieli. Podjęli się oni tego niełatwego zadania i swoim zapałem oraz ogromem pracy dokonali niezwykłej metamorfozy. Dom oryginalnie był drewniany – i taki też pozostał, choć w nieco w unowocześnionej formie. Do wykończenia zostały użyte głównie naturalne materiały – drewno, wiklina i kamień. Przy planowaniu elewacji właściciele zainspirowali się japońską techniką opalania drewna Shou Sugi Ban. Ta metoda daje nie tylko świetny efekt wizualny, ale zwiększa również trwałość i odporność drewna na warunki atmosferyczne. Wybór padła deski SILESIA-1, dzięki którymi budynek doskonale dopasowała się do otaczających drzew.

Gospodarze wynajmują dom ludziom poszukującym – jak oni sami – spokoju w pięknym miejscu czy ucieczki od codzienności. Przyjezdni doceniają przyrodę, ciszę, spokój i  bliskość z otaczającą naturą.

Inwestor: Dzielnik. Bez reszty

Lokalizacja : Polska

Poznaj z bliska nasze produkty

Zamów próbnik i doświadcz unikalnego charakteru drewna opalanego japońską metodą Shou Sugi Ban.

    IMIĘ I NAZWISKO / NAZWA FIRMY

    E-MAIL

    NUMER TELEFONU

    WIADOMOŚĆ